Share this content on Facebook!
10 Feb 2016

Pappardelle z bażantem

Pappardelle con fagiano

400 g makaronu pappardelle, bażant, 1 kieliszek koniaku, 1 szklanka białego wytrawnego wina, 1 filiżanka rosołu warzywnego                                 

Bażanta sprawić (zachować wątrobę), usunąć kości, umyte pod bieżącą wodą mięso pokroić w paski i usmażyć na złoto w 30 g masła aromatyzowane­go kilkoma listkami szałwii. Dobrze wysmażone mięso skropić koniakiem, następnie podlać białym winem, a gdy wino odparuje, zmniejszyć ogień, przy­kryć potrawę i gotować jeszcze pół go­dziny, podlewając od czasu do czasu ciepłym rosołem warzywnym. Na ko­niec sos zlać i przepuścić przez sito razem z wątrobą.

W innym naczyniu roztopić pozostałe masło i dodać do smaku rozmaryn Ugotować makaron al dente i wyłożyć na patelnię z mięsem. Dodać przetar­ty sos z gotowania, roztopione masło aromatyczne, śmietanę i wymieszać. Podawać danie obficie posypane star­tym parmezanem, osolić i gotować na średnim ogniu pod przykryciem (w razie potrzeby można podlać odrobiną osolonej, ciepłej wody lub rosołu).

W osobnym naczyniu wymieszać po­krojoną w kostkę szynkę ze śmietaną, szczyptą ostrej papryki i drobno posie­kaną natką.

Ugotować makaron, odcedzić i wyło­żyć na patelnię z sosem grzybowym. Dodać śmietanę z szynką, a następnie dokładnie wymieszać i podawać.

Więcej przeczytasz tutaj klik
 

PlZZOCCHERI Z SZYNKĄ

PlZZOCCHERI AL PROSCIUTTO COTTO

400 g makaronu pizzoteheri, 150 g grubo pokrojonej szynki prosciuto, 40 g masła, 2 łyżki płynnej śmie­tany, 2 listki szałwii, starty parmezan, gał­ka muszkatołowa, sól.

Szynkę pokroić w cieniutkie paseczki. W rondelku roztopić i zrumienić masło z dodatkiem szałwii. Makaron ugotować w dużej ilości oso­bnej wody, odcedzić i wyłożyć na pa­telnię. Dodać roztopione masło, szyn­kę, śmietanę, szczyptę soli i trochę sianej gałki muszkatołowej. Wymieszać i przez kilka minut trzymać na wolnym ogniu.

Podawać prosto z patelni z dużą ilością startego parmezanu.

_____
Comments

There isn't any comment in this page yet!

Do you want to be the first commenter?


New Comment

Full Name:
E-Mail Address:
Your website (if exists):
Your Comment:
Security code: